TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 28 Ağu 2016, 08:04

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1238 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 113 14 15 16 1725 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2013, 22:16 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Geçenlerde bizim kuruma Yorgoların adalet teşkilatından beyefendi ve hanımefendileri geldi. 1 hafta kaldılar. Valla bir kaç sefer sosyal tesislerde karşılaştım. Koskoca yunanlı hakim yırtık pantolon giyiyordu. Daha doğrusu giyim kuşamı berbat bir haldeydi. Maaş felan vs konularda çok sıkıntı yaşıyorlarmış. Banada bir üstüm söyledi. Yani acımıyorum ama. Adamlar harbiden kemer sıkmaya gitmişler. Zaten dahada sesleri çıkmıyor. Bir ara youtubede bunların videosu vardı. Askerler eğitim sırasında Ankara'ya gidelim felan diyolardı. Valla Edirneye kadar mazotları ancak yeter. Tekirdağa kadarda yürüyerek gelserek kazanmış gibi sevinirler heralde. (Gülün espri yaptim. :mrgreen: ) Yaşasın İleriyi Göremeyen Türk Düşmanı Yorgolar !

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2013, 08:34 
Akıncılar

Geçenlerde bizim kuruma Yorgoların adalet teşkilatından beyefendi ve hanımefendileri geldi. 1 hafta kaldılar. Valla bir kaç sefer sosyal tesislerde karşılaştım. Koskoca yunanlı hakim yırtık pantolon giyiyordu. Daha doğrusu giyim kuşamı berbat bir haldeydi. Maaş felan vs konularda çok sıkıntı yaşıyorlarmış. Banada bir üstüm söyledi. Yani acımıyorum ama.

Yunanistan'da kamu maaşları oldukça yüksek idi bu yüksek oran Almanya ve Fransa oranına geriye çekildi ki bildiğim kadarı ile Hakimler ve savcılarınkine dokunulmadı(yanılıyor olabilirim). Yine de bu oran % 10 dan daha fazla değildi yani 3000 euro alan bir kişi şimdi 2700 yada 2500 euro alıyor ve hala AB standartlarının üzerinde kazanıyor. Kısacası yunanlı hakim paspalmış. Troykayı suçlamasınlar. Üstüne içtenlikle bunu söyleyebilirsin.
Kesinlikle acımamalısın parayı yerken seninle yemediler parayı verip sonra geri alan en yakın müttefikleri Almanya bile acımıyor onlara :) .

Alıntı:
Askerler eğitim sırasında Ankara'ya gidelim felan diyolardı. Valla Edirneye kadar mazotları ancak yeter. Tekirdağa kadarda yürüyerek gelserek kazanmış gibi sevinirler heralde. (Gülün espri yaptim. :mrgreen: ) Yaşasın İleriyi Göremeyen Türk Düşmanı Yorgolar !

Bir girmeye niyelenseler anında müttefiklerimiz onlara Ardahana kadar yetecek mazotu ve gazı anında verirler ve bunlarda heyecanla denerler.
Yaşasın İleriyi Göremeyen Türk Düşmanı Yorgolar. :lol: :) sizin yazınıza cevap yazdıysamda size karşı değil farkındalık olsun diye genele yazdım aslında lütfen şahsi algılamayınız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2013, 16:54 
Akıncılar

....
Pireye asıl ve gerçek alternatif ve ciddi anlamda olacak en ciddi rekabet ÇANDARLI limanıdır. 1990 larda planlanan 2000li yıllarda bitmiş olması gereken ancak en erken 2015 te çalışmaya başlayacak bu liman hem büyüklük hemde art alan olarak Pireden daha büyük olacak yanaşma işletme ve ulaşım maaliyetleri açısından daha ucuz olması ile ayrıca Türkiyenin ve özellikle Kuzey egenin bir lojistik merkeze dönüşmesi ile sadece yük elleçleyen değil ayni zamanda yük veren bir liman olacağından Pireye göre çok daha avantajlı olacaktır. O zaman yunanistan denizciliği ciddi bir darbe alacaktır.
Kısım kısım inşaa edilecekte olan Çandarlı limanı tamamen bittiği zaman dünyanın en büyük limanlarından birisi olacak.

Çandarlı Limanı Ocak 2014'te bitiyormuş Sayın Sailordream. Sevindirici bir haber. Umarım bunların liman gelirlerine sağlam bir darbe vurulabilir. Beter olsunlar...
http://www.haberler.com/candarli-limani-denizyolu-tasimaciligi-5311851-haberi/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2013, 17:28 
Akıncılar

Çandarlı Limanı Ocak 2014'te bitiyormuş Sayın Sailordream. Sevindirici bir haber. Umarım bunların liman gelirlerine sağlam bir darbe vurulabilir. Beter olsunlar...
http://www.haberler.com/candarli-limani-denizyolu-tasimaciligi-5311851-haberi/

Hocam o biten kısım devede kulak sadece Türkiye'nin konteyner giriş çıkışını rahatlatır. Asıl büyük kısım projesi geçenlerde ihaleye katılım olmadığı için başlayamadı bile. Daha dev bir Liman olacak öyleki ilk planlandığı zaman GAP tan sonraki en büyük yekpare proje olacak o yüzden parça parça yapılsın kademe kademe kullanıma açılsın kararı alınmış. Yerinde haklı bir karardır ihaleye katılım olmamasının sebebi istimlak işinin özel sektöre hiçbir yasal düzenleme yapılmadan devredilmeye çalışılmasından dolayıdır.
İlk bölümler işlemeye başlayıp akılcı bir çözüme gidilirse; Hakikaten doğu akdenizin en büyük oyuncusu olacağız. Çok stratejik ve doğru bir yatırım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2013, 15:46 
Akıncılar

Yunanistan savunma bütçesi 2014 yılında bir önceki yıla göre 253 milyon € daha azalıyor. Savunma bakanlığının bütçesi 2014 yılında 3.112 milyar € ve bütçenin % 80 i kadarı personel harcamalarına gideceği hesaplanıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2013, 16:42 
Site Başkanı

Yunanistan savunma bütçesi 2014 yılında bir önceki yıla göre 253 milyon € daha azalıyor. Savunma bakanlığının bütçesi 2014 yılında 3.112 milyar € ve bütçenin % 80 i kadarı personel harcamalarına gideceği hesaplanıyor.

Çok eski değil daha 2010 da yıllık savunma bütçeleri 6.8 Milyar Euro idi...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2013, 02:58 
Uzaklaştırıldı

Rusya ve Yunan Savunma bakanları arasında geniş çaplı askeri işbirliği imzalandı
Anlaşma önceki gün Atina'yı ziyaret eden Rus savunma bakanı Sergei Şoygu ve Yunanlı mevkidaşı Dimitrios Avramopoulos arasında imzalandı.
Anlaşmaya göre Rusya Yunanistan'a yeni gelişmiş silahlar satacak.
İlişkilerin daha da geliştirilmesi için karşılıklı askeri değişim programı uyugulanacak, Rusya hem silah hem askeri eğitim verecek.
İlginç bir ayrıntı, Rus savaş gemilerinin bakımı ve lojistik yüklemesi Yunan deniz üslerinden yapılacak.
Böylece Akdeniz'deki Rus savaş gemilerinin bakım ve ikmal için boğazlardan geçip ta Sivastopol'a kadar gitmesi gerekmeyecek.
Bu arada Rus Savunma bakanı Şoygu, bir Yunan tank birliğini Rusya'da yapılacak Kış tatbikatına davet etti.
Bu gelişme ilk bakışta klasik bir ortodoks dayanışması gibi gözükse de NATO üyesi Yunanistan'ın Rusya ile bu kadar yakın askeri işkiye girmesi dikkat çekiyor.
Bizim Çin'den füze almamıza kıyamet kopartan NATO, Yunanistan'ın Rusya'dan çok sayıda hafif tank ve S-300 füze almasına ses çıkarmamıştı.
Türkiye içinde iç sorunlarla debeleniyor, ordusu istihbaratı bizzat hükümeti tarafından zayıflatılıyor.
Hükümetin hatalı Suriye politikası yüzünden sınırlarımızda ve içimizde İslami terör tehlikesi var.
Yunanistan ise tatbikat üstüne tatbikat yapıyor.
Üstüne üstlük Yunanistan hem İsrail hem de Rusya ile stratejik işbirliğine gidiyor.
Türkiye gittikçe yalnızlaşıyor Yunanistan ise yeni ilişkiler kuruyor.
http://www.gazeteci.tv/flas-flas-rus-yu ... 81232h.htm

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2013, 11:38 
Akıncılar

Bana göre S-300 yorumu yanlış. Çünkü o S-300 sistemini Yunanistan değil G.Kıbrıs almış idi... Detaylı yazmaya gerek yok. Detaylı olarak çok yazıldı zaten...

Evet yanlış

Yazıyı hep beraber okuyalım sonrada yada önce bu konunun birinci sayfasına dönüp yunanistanın envanterine bir bakalım.
Sayın DENO ya teşekkürler kopyala yapıştır O'nun sayesinde çok kolay oldu.

Alıntı:
Piyade tüfekleri:
-AK-47
-AK-74M

Anti-Tank silahları:
AT-4 Fagot
-AT-14 Kornet

ZPT/ZMA:
BMP-1______________________(400 araç)

ÇNRA Sistemleri:
Rm-20________________________(70 atıcı)

Amfibi Taruz Çıkarma Vasıtaları:
-Jason Sınıfı LST_______________(5 adet)
-Zbur Sınıfı LCAC_______________(2 adet)

"İlişkilerin daha da geliştirilmesi için karşılıklı askeri değişim programı uyugulanacak, Rusya hem silah hem askeri eğitim verecek."
Sistemleri eski sovyet veya rus olan buna karşılık kendi cıvata somununu dahi üretmeyen bir ülkeden bahsediyoruz.
Bu ülke istemese dahi kademe bakımı yapabilmek için ruslar tarafından eğitilmek zorunda.

"Anlaşmaya göre Rusya Yunanistan'a yeni gelişmiş silahlar satacak."
WAFF okudu arkadaş herhalde Ruslar su 35 satacaklar almanlarda alsınlar diye AB kredilerini hemen verecektir zaten.

"İlginç bir ayrıntı, Rus savaş gemilerinin bakımı ve lojistik yüklemesi Yunan deniz üslerinden yapılacak.
Böylece Akdeniz'deki Rus savaş gemilerinin bakım ve ikmal için boğazlardan geçip ta Sivastopol'a kadar gitmesi gerekmeyecek.

Savaş gemisi genel anlamda overall bakımı için başka bir ülkede bütün mühimmatın boşaltılması yakıtın çekilmesi gibi ciddi prosedürler vardır bunlar hem teknik hemde özel yasal izinlerle mümkün. Gemi gelir yanaşır basit küçük teknik olmayan bakımı tamiri yapılır yakıt kumanya alır geri gider ki bunları Türkiyeden dahi alıyor ve yapıyor Aksaz'a defalarca geldi ve hala geliyor Rus gemileri. Ruslar gemilerindeki mühimmatı yunanistana getirip stoklayıp oradan tekrar gemiye alamaz.

"Yunanistan ise tatbikat üstüne tatbikat yapıyor."

Linkteki Haberi okuyunca ciddiye bile alamıyorsunuz. http://www.gazeteci.tv/komsu-durmadan-tatbikatta-ve-carl-gustav-silahi-kullaniyor-180110h.htm

Böyle yazıları okuyalım sonra buradaki bilgilerle analiz edelim zaten ben yada sayın RAMOZ yazmadan yanlış olduğunu hepimiz görebiliriz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2013, 20:43 
Site Başkanı

Listeye ek olarak envanterlerinde yine Rusya'dan tedarik edilen 39 adet SA-8 Gecko mobil alçak-orta irtifa hava savunma sistemleri ve 25 adet TOR M-1 mekanize orta irtifa hava savunma sistemleri mevcut

Resim

Resim

Yine hava savunma olarak Rusya'dan tedarik edilen 523 adet ZU-23-2 23mm çift namlulu uçaksavar mevcut, bunlar genellikle ulusal muhafızlar tarafından kullanılmakta...

Resim

Bu arada Zubr sınıfı LCAC ları 90 ların ortalarında Ukrayna'dan ikinci el olarak tedarik ettiler. Orjinalinde 4 adet almalarına rağmen birinin kayalıklara çarpması ve birininde bakım & idame faaliyetleri için servis dışına çıkartılması neticesinde aktif Zubr sayısı 2 ye düştü. Bütçe kesintileri nedeni ile kalanların da pek iyi durumda olmadıkları söylenmekte...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2013, 20:46 
Süvariler

Bırakalım yapsınlar iyici batsınlar. Rus'ların derdi para, Yunanlı'nın derdi bak ben halen kendimi savunabiliyorum ABD'nin bile umrunda olmadığı Yunanistan Rusya ve İrail'den medet umuyor, bak mahallede yalnız değilim. Milletlere karşı hiç bir nefretim olamaz. İnsan insandır ama tarih göstermiştir ki genler değişmez bizler bu adamlar için şeytanız ve yok edilmemiz lazım onun için ne kadar çiçek verirsen ver ilk yapacağı iş boş anında boğazını kesmek olacaktır. Bu şeytan imajı (biraz da dinsel) hayatta silinemez. Onun için kazdıkları çukurları kendileri doldursun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2013, 01:56 
Akıncılar

SA-8 , ZSU-23-2 , BMP-1 gibi silahlar rusyadan değil almanyadan alındı .

Saygılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2013, 12:32 
Site Başkanı

askerdeyken kullandığım ak-47'de ( Deutsche) yazısı vardı sanırım bizde rus menşeli silahların bir kısmını doğu almanya'dan tedarik ettik. bir yerinde ise LaSK diye bir yazı vardı ama ne olduğu konusunda bir bilgim yok

Envanterde olan Ak-47 lerin büyük bir kısmı Doğu Alman üretimi MPi-KM-72 ve MPi-KMS-72 modelleridir. Almanya'dan büyük miktarlarda tedarik etmiştik zamanında. Onun dışında BTR-60, Stelhelm kaskları ve AT-4 ler de envantere aynı şekilde girdi...

Resim

Resim

süper çavuş yazdı:
Yanlışım varsa düzeltin ,
SA-8 , ZSU-23-2 , BMP-1 gibi silahlar rusyadan değil almanyadan alındı .

Saygılar.

Hocam teyit etmek için tekrar araştırdım BMP-1 ler ve ZSU-23-2 ler için haklısınız ama 39 adet SA-8 atıcısı ve 500 adet füzesi 1998-1999 yılları arası, 25 adet Tor M1 atıcısı ve 400 adet füze de 1999-200 yılları arası 560 Milyon Dolarlık bir anlaşma ile Rusya'dan tedarik edilmiş..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2013, 15:16 
Uzaklaştırıldı

Google, Kardak'ı Yunanistan'a ait gösterdi

Resim

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25301516.asp

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2013, 21:08 
Akıncılar

...Hocam teyit etmek için tekrar araştırdım BMP-1 ler ve ZSU-23-2 ler için haklısınız ama 39 adet SA-8 atıcısı ve 500 adet füzesi 1998-1999 yılları arası, 25 adet Tor M1 atıcısı ve 400 adet füze de 1999-200 yılları arası 560 Milyon Dolarlık bir anlaşma ile Rusya'dan tedarik edilmiş..

Tor M1 sistemleri Rusyadan tedarik edildi bu tamam ama SA-8 ler eski doğu alman kökenli ve birleşmeden sonra kullanm fazlası malzeme olarak yunanistanın aldığı sistemler ,
yalnız şu olabilir sistemlere dair yedek parça ilave füze vs. gibi lojistik veya ilave sistem temini Rusya yolu ile yapılmış olabilir ,
http://www.ausairpower.net/APA-T38-Stilet.html
http://www.onwar.com/weapons/rocket/mis ... a_SA8.html
http://greekmilitary.net/airdefence.htm

Saygılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2013, 22:31 
Akıncılar

" With units entering service both from East German and Russian sources, the 9M33 Osa (SA-8) short range surface to air missile system was acquired to maximize the protection offered to Army units. In the mid-1990s Germany sold 13 Osa surface-to-air missile. The Greek government requested its upgrade as the Osa-AKM. The Russians later sold another 16 Osa-AKMs. "

Saygılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2013, 20:13 
Üye

Yunanistan'ın standart piyade tüfeğini değiştirme projesi varmı acaba :?:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2013, 20:15 
Akıncılar

Vardı. G36 seçilmişti ama sonra -krizden çok önce- iptal oldu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 10:00 
Genel Yetkili

Rusya'dan Yunanistan'a 3 savaş makinası hediye

Resim

Yunanistan'ın savunma ve askeri haberlerle ünlü 'defencenet' ve 'rodosreport' adlı internet siteleri, 'Rusya Ege'de Türk işgalini önlemek için Yunanistan'a yardım edecek' başlıklı haber yayınladı.

ADALARI RUS GEMİLERİ KORUYACAK
Habere göre, Atina'da 3 Aralık'ta yapılan ve Rusya Savunma Bakanı Anatoly Antonov'un da katıldığı anlaşma Ege Denizi'ndeki 2 binin üzerinde adanın korunması amacıyla imzalandı. Aynı haber Rus basınında da yer aldı. Taburun öncelikle Kardak bölgesi ve 'Dodecanese' denilen Bodrum, Marmaris ve İzmir'e yakın adalar bölgesinde konuşlandırılacağı belirtildi.

140 PERSONEL 3 TANK VE FÜZE TAŞIYOR
Saatte 60 kilometre hız yapabilen Rus yapımı hoovercraft, 140 komandoyu tam teçhizatlı olarak taşıyor, ayrıca 3 tank, uzun menzilli füzeler ve 10 zırhlı personel aracı bu savaş makinasına rahatlıkla sığıyor. Hoovercraft hem karada hem de denizde hareket edebiliyor.

http://www.ensonhaber.com/rusyadan-yuna ... 12-12.html

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 11:27 
Uzaklaştırıldı

Rusya'dan Yunanistan'a 3 savaş makinası hediye

Resim

Yunanistan'ın savunma ve askeri haberlerle ünlü 'defencenet' ve 'rodosreport' adlı internet siteleri, 'Rusya Ege'de Türk işgalini önlemek için Yunanistan'a yardım edecek' başlıklı haber yayınladı.

ADALARI RUS GEMİLERİ KORUYACAK
Habere göre, Atina'da 3 Aralık'ta yapılan ve Rusya Savunma Bakanı Anatoly Antonov'un da katıldığı anlaşma Ege Denizi'ndeki 2 binin üzerinde adanın korunması amacıyla imzalandı. Aynı haber Rus basınında da yer aldı. Taburun öncelikle Kardak bölgesi ve 'Dodecanese' denilen Bodrum, Marmaris ve İzmir'e yakın adalar bölgesinde konuşlandırılacağı belirtildi.

140 PERSONEL 3 TANK VE FÜZE TAŞIYOR
Saatte 60 kilometre hız yapabilen Rus yapımı hoovercraft, 140 komandoyu tam teçhizatlı olarak taşıyor, ayrıca 3 tank, uzun menzilli füzeler ve 10 zırhlı personel aracı bu savaş makinasına rahatlıkla sığıyor. Hoovercraft hem karada hem de denizde hareket edebiliyor.

http://www.ensonhaber.com/rusyadan-yuna ... 12-12.html

Acaba hangi parayla alacaklar. Birde NATO denen ittifakın ne diyeceğini merak ediyorum böyle birşey gerçekleşirse. Malum füze ihalesinden sonra yapmadıkları tehdit kalmadı. Çifte standartın daniskası yine başrolde olacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 11:35 
Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 11:51 
Uzaklaştırıldı

Sebep ne ki egeyi kaybedelim.Bir tane çıkarma gemisiyle ege denizi gidecekse vay halimize. Ama rusya ege ve akdenizde iyice yerleşme derdinde bu aşikar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 12:04 
Genel Yetkili

Resim

Resim

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 12:12 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Kullanım dışı kalanların yerinedir (Bakımsızlık ve kaza). Ya haberlerde okunsun diye resmen içerikle oynuyorlar. Ortada mühim bir şey yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 12:46 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Adamlar 10 yıldır Zubr'ları işletiyor zaten. henüz bir yararını göremediler. Ne game changer'mış :roll:

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 14:03 
Süvariler

Yanılmıyorsam kaza kırım yüzünden ellerinde 1 tane bu ZUBR'lardan kalmıştı, onları Ukrayna'dan aldıklarını anımsıyorum, yanlış anımsıyor da olabilirim. Eski ve işletilmesi pahalı gemiler. Açıkcası avlanması da hiç zor değil diye düşünüyorum. Varoluşunun vereceği moralden daha fazla moral bozukluğu yaşatır bununla beraber bir şeylerin suya gömülmesi.

Adaları bunlarla koruyabileceklerine inandıklarını hiç sanmıyorum. Rusya'nın tarafını göstermesi ve füzeler yüzünden bize havlayanların bunlara ne tepki vereceğini görmemiz, gerektiğinde masaya getirmemiz açısından gayet faydalı olacaktır.

Ama sinir bozucu mu? Evet.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 16:31 
Üye

Sebep ne ki egeyi kaybedelim.Bir tane çıkarma gemisiyle ege denizi gidecekse vay halimize. Ama rusya ege ve akdenizde iyice yerleşme derdinde bu aşikar.

Hocam ironi yapiyorum.
Bi halt olacagi yok tabiki.

Haberi yapan epey gaza gelmis ama.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 16:48 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Eğer Yunanlılar bu araçlarla baskın yapmayı düşünüyolarsa ses yüzünden kaybederler.Süratli MRTPlere yem olur bu hovercraftlar.MRTPlerin önündeki stamplar hovercraftın zayıf noktası esnek etekleri kevgire çevirir.Eğer ilerki zamanlarda çıkarma yapacaklarsa hovercraftların çıkarma yapacağı düz sahiller bellidir.Oralara 2. Dünya Savaşındaki gibi X engeller konursa kıyıya yanaşamazlar bile...Bildiğim kadarı ile bu hovercraftların işletim maliyetleri baya yüksek.Su gibi yakıt harcar tahminim.Esnek eteklerde çabuk aşınıyo.Eğer Yunanlılar bunları alacaksa şov amaçlı kullanabilirler.Tabi yakıt ve yedek parça bulabilirlerse...

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 17:34 
Akıncılar

Bu habere pek inanasım gelmedi. Yunanistan'ın şu dönemde bedevada olsa Zubr gibi bir tekne alacağını hiç zannetmiyorum. Eldekilere bakamadı idame ettiremedi adam.

@ Wertigo, Zubr ile MRTP'nin işi olmaz. Hayatta birirbirini görmezler, barış zamanı belki.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 18:30 
Akıncılar

Bu habere pek inanasım gelmedi. Yunanistan'ın şu dönemde bedevada olsa Zubr gibi bir tekne alacağını hiç zannetmiyorum. Eldekilere bakamadı idame ettiremedi adam.
@ Wertigo, Zubr ile MRTP'nin işi olmaz. Hayatta birirbirini görmezler, barış zamanı belki.

Bende sayın balıkçı'ya katılıyorum Zubr'a müdahale etmeye MTRP den önce diğer unsurlar görev alır.
İç politika malzemesi olarak çok uzun vadeli elde birini batırıp diğerini yaktıkları için belki iki üç tane hazırda varsa liman kullandırma karşılığı ile alır. Tamamen politik Ana karada yaşayan Yunanlılara bakın bizdeki teknolojik gemiler avrupada yok hala yıkılmadık ayaktayız mesajı verir. Bu tür gemiler ege denizine çok uygun değildir uzun menzilli olduklarından ana karadan tank alıp Ege kıyılarına mı indirecek yoksa adalar arasında stratejik acil amaçlı kargo mu taşıyacak?
Ama görünüşü ve kullanım şekli ile bayağı gaz alır. Fırkateyn olmadı hovercraft yaptık misali....
Sinir bozucu bir unsur dahi olacağına şüphem var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 22:03 
Süvariler

Eğer Ege Denizinde resifler, lagünler, sığ bölgeler bol olsaydı hadi ihtiyaçtır derdim.
Bir de nereye çıkarma yapacak bu sefiller?Türkiye topraklarına yapacaklarını sanmam. Adalara hava savunma amacı ile çıkarma yapacaksa da bunun için hovercrafta ihtiyacı yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 22:07 
Akıncılar

Yunanistan bir kaç ay öncede bedava 400 tane M1 Abrams alıyordu. Bu adamlar zaten bunları işletemediği için lanetli olarak görüyorlar neden almak istesinler ki? Bir laf varya delinin biri kuyuya taş atmış misali.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 22:33 
Süvariler

Şunları biraz tehdit etse bizim liderler , korkudan silahlanmaya başlasalar yine ne güzel olur vallahi çok sevinirim batışlarını izlemek çok zevkli oluyor. Türk korkusundan o kadar yardım parasını harcadılar durdular , eeeee çapına bakmadan o kadar ada üstünde hak iddia edersen ne çapın ne kudretin ne ekonomin o adaları koruyacak güçte olmaz yorganı bir tarafa çekeyim derken götleri açıkta kalıyor soğuk yine işliyor haberleri olmuyor çok seviniyorum böyle silahlanmalarına , altından kalkamayacakları yüklere girmeye devam etsinler.

assslan yazdı:
Eğer Ege Denizinde resifler, lagünler, sığ bölgeler bol olsaydı hadi ihtiyaçtır derdim.
Bir de nereye çıkarma yapacak bu sefiller?Türkiye topraklarına yapacaklarını sanmam. Adalara hava savunma amacı ile çıkarma yapacaksa da bunun için hovercrafta ihtiyacı yok.

asslan üstadım yahu biz mi uyaracağız bu adamları bırakalım alsınlar 50-60 tane 3-4 ne ki yetersiz diyelim silahlanıp o paraları çar çur etmeye devam etsinler , hatta bizde ALTAY filan satalım bunlara :lol: Eşek olana semer vuran çok olur diye boşuna dememişler.

Hiç çekinmiyorum vallahi Yunanistan'ın silahlanmasından hatta azıcık kışkırtalım daha fazla para yatırsınlar silah işine Yorgo çok iyi biliyor Türkiye'ye saldırınca başına ne geleceğini , yıllar önce saldırma hayalini unuttular şimdi savunmaya geçtiler Türk korkusu 1000 yıl yeter onlara , Türk korkusunu kullanan yeteneksiz çapsız liderleri Allah Yunanistan'ın başından eksik etmesin :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 22:38 
Üye

Şunları biraz tehdit etse bizim liderler , korkudan silahlanmaya başlasalar yine ne güzel olur vallahi çok sevinirim batışlarını izlemek çok zevkli oluyor. Türk korkusundan o kadar yardım parasını harcadılar durdular , eeeee çapına bakmadan o kadar ada üstünde hak iddia edersen ne çapın ne kudretin ne ekonomin o adaları koruyacak güçte olmaz yorganı bir tarafa çekeyim derken götleri açıkta kalıyor soğuk yine işliyor haberleri olmuyor çok seviniyorum böyle silahlanmalarına , altından kalkamayacakları yüklere girmeye devam etsinler.

assslan yazdı:

asslan üstadım yahu biz mi uyaracağız bu adamları bırakalım alsınlar 50-60 tane 3-4 ne ki yetersiz diyelim silahlanıp o paraları çar çur etmeye devam etsinler , hatta bizde ALTAY filan satalım bunlara :lol: Eşek olana semer vuran çok olur diye boşuna dememişler.

Hiç çekinmiyorum vallahi Yunanistan'ın silahlanmasından hatta azıcık kışkırtalım daha fazla para yatırsınlar silah işine Yorgo çok iyi biliyor Türkiye'ye saldırınca başına ne geleceğini , yıllar önce saldırma hayalini unuttular şimdi savunmaya geçtiler Türk korkusu 1000 yıl yeter onlara , Türk korkusunu kullanan yeteneksiz çapsız liderleri Allah Yunanistan'ın başından eksik etmesin :lol:

Leviathan bey haklısınız fakat bir atasözü vardır "Gülme komşuna gelir başına".Bizim ekonomimiz de kötü bir seyir halinde.20-25 sene içerisinde belki biz de böyle durumlara düşebiliriz.Yorgoların el açacak yeri bol fakat biz kime el açacağız.

-Carl von Clausewitz

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 23:00 
Süvariler

Bizim ekonomimiz iyi demedim ki , sefalet içinden çıkan halk tekrar sefalet yaşadığında yıkılmaz sarsılmaz daha güçlü çıkar , ancak zenginlik içinden sefalete düşen milletlerin psikolojisi asla düzelmez ve her zaman kaybetmeye mahkumlardır. Yahudiler bugün yıkılmıyorsa geçmişlerine borçlular Japonlar - Almanlar tekrar yükselişe geçtiyse geçmişlerine borçlular ama sefalet görmemiş milletler daha ilk krizde daha ilk maaş kesintisinde ortalığı yıkıp ülkelerini kaosa sürüklüyorlar. Benim milletim sefalet görmüş 1 ekmek ile 5 kişilik aileyi geçindirmiş bir millet ne Yunanlılar gibi saat 5'den sonra dükkan kapattılar nede maaşlarında yapılan ilk kesintide sokağa döküldüler sefalet içinden çıktılar ve sefaletin ne olduğunu çok iyi biliyorlar.

Ekonomik kriz İrlandalıya - Ruslara - İranlılara koymaz ama el bebek gül bebek yardımlar ile geçinen Yunanistan için felaket demektir. Ben komşuma gülmüyorum elimde olsa yeterince güce kavuştuktan sonra kendi sanayi ürünlerimin her birini yapabilecek noktaya geldikten sonra o kıçı kırık donanmalarını yok edip o adaları geri almasını bilir , Kuzey Yunanistan bölgesini Makedonyalılara geri vermesini bilirim şuan gelişim aşamasındayız teknolojileri sanayimize katıyoruz belki bu hükumet biraz olsun ayağımızı yavaşlatıyor ama yinede genç nüfusumuz sayesinde yükselmeye devam ediyoruz biz karanlığın ve sefaletin içinden yükseldik birilerinin kurduğu manda devletlerden değiliz.

Kimseye el açmayacağız '' Yardım almaya alışanlar emir almaya da alışırlar '' bugüne kadar zor durumda Türk kardeşlerimiz dışında kimse yanımızda olmadı ve yine olmayacak , elimizde 5 farklı güç 5 açık parmak olacağına o elin tek yumruk ve tek bir güç olmasını her zaman tercih ederim , Azerbaycan-İsrail-Macaristan-Türkiye dışında bölgede yükselen başka hiç bir güç yok devir artık bizim devrimiz az önce saydığım devletlerin hepsi sefalet ve karanlığın içinden yükseldiler , biz karanlıktan korkmayız karanlığın ve sefaletin içinde doğduk ve o karanlıktan geldik , sefaletten korkması gerekenler Yunanlılardan başkası değil ve bu Türk korkusunu Allah onların başından eksik etmesin , eksik etmesin ki Yunanlıları sömüren o basiretsiz çapsız yöneticileri hiç başlarından eksik olmasın , Büyük Yunanistan hayalleri ile uyutmaya devam etsinler tek dileğim budur , biz yeterince güçlenene ve kendi silahlarımızın parçasını kendimiz üretecek seviyeye gelene kadar silahlanmaya devam etsinler başka şey istemiyorum.

Mesajım biraz uzun oldu daha da uzatacaktım ama konunun seyri değişmesin istedim bu konuda söyleyecek çok fazla sözüm var başka bir konuda aynı şeyler yeniden gündeme gelirse orada içimden geçen bütün düşünceleri yazarım şimdilik bu kadarı yeterli diye düşünüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 23:56 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Doğrudur.MRTP ler hovercraftlara pek müdahale etmezler.Diğer unsurlar var ilk önce.Güdümlü mermi atan bi dünya hücum bot var envanterde.Bunların silahları daha uygun.Hovercraftların silahlarına yakalanmadan işlerini bitirirler.
Benim aklıma 2. Dünya Savaşındaki Normandiya çıkartmasındaki Alman hücumbotları geldi.Çıkartmadan önce tatbikatlar yapılırken Alman hücumbotları Amerikan çıkarma gemilerini batırıyodu.Bunların birinden çıkartma planlarını ele geçiriyorlardı hatta.

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2013, 00:20 
Akıncılar

@WERTİGO, aslında düşündüklerimi yazsam kavga çıkar. Bir kaç yerde söyleyeyim dedim, iyi sopa yedim. Bizde susup suya sabuna dokunmuyoruz. İşin doğrusu Zubr'un ömrü hayatında bir Türk teknesi göreceğinide sanmıyorum. İsterse Yunan'la on savaş yapalım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2013, 10:04 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

@WERTİGO, aslında düşündüklerimi yazsam kavga çıkar. Bir kaç yerde söyleyeyim dedim, iyi sopa yedim. Bizde susup suya sabuna dokunmuyoruz. İşin doğrusu Zubr'un ömrü hayatında bir Türk teknesi göreceğinide sanmıyorum. İsterse Yunan'la on savaş yapalım.

Bak bunda tamamen haklısın işte. :P :P :P :P :P :P :lol: :lol: :lol: :lol:

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2013, 21:12 
Site Başkanı

S-300 uzun mesafe hava savunma füze atışları...

Resim

Resim

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2013, 21:19 
Süvariler

Bu yıl sonu tatbikatlar zilzilesi ne olaki?
Biraz fazla gibi geldi bana ... WAFF takilerde coşmuştur şimdi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2013, 22:24 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

İran gibi aptal aptal füze şovlarına başlamışlar .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2013, 22:25 
Uzaklaştırıldı

Biz Hisar'ı deneyince İran mı olduk? Çekememezlik var galiba.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2013, 22:47 
Süvariler

Biz Hisar'ı deneyince İran mı olduk? Çekememezlik var galiba.

Arada fark var, HİSAR bir planlı sürecin ürünü ne zaman ne olacağı aç çok belli bir süreçti test atışı bekleniyordu ama İran ya da Yunanistan genelde iç dengeleri korumak güçlendirmek için zaman zaman ani askeri gelişmeler yaratmaya çalışabiliyorlar misal Ahmedinejad zamanında sık sık yaşanan biz yaptık tanıtımları.

İlber Ortaylı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2013, 17:56 
Uzaklaştırıldı

Demek Patriot'un birisi adada. Vurması zor olmayacak demek gerektiğinde. Deniz Kuvvetleri'nin Harpoon'u bile vurabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2013, 18:09 
Süvariler

İlk kez Patriotlu taciz
İki ülke arasında Ege Denizi üzerinde sık sık yaşanan İt dalaşında*, Yunanistan ilk defa Patriot füze sistemlerini kullanarak Türk savaş uçaklarını taciz etti. Ege denizinin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu yapan dört F-4 savaş uçağına önceki gün, Patriot uzun menzilli hava savunma füze sisteminin radarları kilitlendi.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Ege Denizi’nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu icra eden dört adet F-4E 2020 uçağımız Ahikerya Adası güneybatısında Yunanistan’a ait Patriot füze sistemi tarafından saat 15:20’de iki kez 15 saniye süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle taciz edilmiştir” denildi.

Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre Yunanistan ilk defa Ege’de Türk savaş uçaklarına uzun menzilli füze tehdidinde bulundu. Olay Dışişleri Bakanlığı’na da bildirildi. Yunanistan daha önce ihlal yaptığını öne sürdüğü Türk savaş uçakları için Mirage savaş uçaklarını kaldırıyordu.

BİR SAAT 18 BİN DOLAR
Yunanistan, Türk savaş uçaklarına karşı, Ege denizine yakın üslerine konuşlandırdığı tam donanımlı Mirage 2000 ve F-16 savaş uçaklarını kullanıyor.

Yunanistan basını, ülkedeki ekonomik krizde Ege’de Türk uçaklarıyla yaşanan it dalaşlarının da payı olduğunu dile getirmişti.

Tam donanımlı F-16’ların Ege’de yaptıkları her uçuş saat başına her iki tarafa da 18 bin dolara mal oluyor. Ekonomik krizde olan Yunanistan’ın bu maliyetlerden kaçınmak için artık uçak kaldırmadan, füze sistemleriyle tacizlerine devam edebileceği kaydedildi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/25435167.asp

Bundan 20 sene sonra eğer ekonomik pozisyonlarımızda bir değişme olmazsa demode olacak patriotlarla değil, sapanla kilitlenirler artık F35'lere. İlla taciz edecekler, hasta bunlar, gerçekten hasta...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2013, 18:38 
Akıncılar

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2013, 18:42 
Uzaklaştırıldı

Yunan Patriot'ların menzili neden çok kısa görünüyor haritada? Bir yerde 70 km diye okumuştum menzillerini doğru mu bu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013, 01:13 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ayrıca bizim uçaklara kilitlenmeleriyle füze ve radarlarının yerlerini belli etmiş olmuyorlar mı ? Gerçi kamyon üstünde hareketli bir platform ama yinede bilgi bilgidir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013, 01:18 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu patriotlu tacizin ardında ABD olamaz mı ? Senmisin benden patriot almayan . Böyle öttürürüm seni. İlginç rastlantı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013, 06:27 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Gerçi kamyon üstünde hareketli bir platform ama yinede bilgi bilgidir.

Toplanacak da, harekete geçecek de...

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013, 18:36 
Süvariler

Bu arada ekonomisi berbat olan çöktü çökecek denen Yunanistan , hava kirliliğini önlemek için elektriği ücretsiz vermeye hazırlanıyor.

Büyük Millet Meclisi sizin yiğitlik çevrenizde korkusuzca bağımsızlık mücadelesine devam edebilmiştir. Bu nedenle Ankaralı hemşehrilerimin, bu vatanı kurtarma mücadelesinde ayrı bir şeref hissesi vardır.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1238 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 113 14 15 16 1725 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: