TRMilitary

Tam bağımsız Türkiye için yerli savunma sanayi.
Sistem saati: Per Tem 24, 2014 5:02 pm

Tüm zamanlar UTC + 3 saat [ DST ]

Loading

Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 104 ileti ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: TÜRKIYE'DE "UYDU FIRLATMA MERKEZI" KURULACAK
İletiTarih: Çar Arl 26, 2012 12:01 am 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

UYARILAR:
HARZEMŞAH yazdı:
tumucin yazdı:
Datça 1. nike füze filo komutanlığı
Marmaris 5. Nike füze filo komutanlığı
Mordoğan ?. Nike füze filo komutanlığı
Ayvacık 6. Nike füze filo komutanlığı

datcanin secilmezi tesadüf deyin

Ne acıdır ki, Datça Füze Üs Komutanlığında görevli bir askerimiz ve eşi, Datça yakınlarında geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybetmişler. 1 yaşındaki yavruları arabadan 50 mt. uzakta 26 saat sonra bulunmuş. TV deki görüntülerde yavrucuk, altında bir binbaşıya ait parka, yanında, üniformasını şilte ve battaniye yaptığı için yarı çıplak bir binbaşı ve sağlık görevlileri görünüyordu. Bu vesile ile hayatını kaybeden askerimiz ve eşine allahtan rahmet dileyelim... :(

Bugün bende gördüm üstadım bebek daha yavruları o kadar kaza olmuş üstüne gece tek başına kalmış korkmuş yüzünden belli o uçurumda Allah yardımcısı olsun bu hayatta inşallah yolu hep açık olur.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Çar Arl 26, 2012 1:14 am 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

UYARILAR:
O Datça'nın lanet yolları çok tehlikeli.Birde mıcırlı yol katmerli bela.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Çar Arl 26, 2012 6:46 pm 
Yeni Üye

UYARILAR:
Sinop olması daha iyi olur gibi geldi bana Yunanistan'ın elinde birkaç tane Scalp seyir füzesi var. Artislik yapmalarını zora sokar.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Çar Arl 26, 2012 7:00 pm 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

UYARILAR:
Panzer V yazdı:
Sinop olması daha iyi olur gibi geldi bana Yunanistan'ın elinde birkaç tane Scalp seyir füzesi var. Artislik yapmalarını zora sokar.

Neden uydu fırlatma merkezini vuracaklar ?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Çar Arl 26, 2012 7:38 pm 
Uzaklaştırıldı

UYARILAR:
Panzer V yazdı:

Merak etme. Uydu fırlatma merkezini kuran, o merkezi koruyacak hava savunma sisteminide kurar.

“Türk tarihi ile uğraşan bütün Avrupalı tarihçilerin biricik gayesi vardır, o da Türkleri tarihlerinden koparmaktır.” Artur Sraton

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Çar Arl 26, 2012 7:40 pm 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

UYARILAR:
Savaş zamanı işe yarayacak yerler değil ki oralar :?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Çar Arl 26, 2012 10:50 pm 
Yeni Üye

UYARILAR:
Demirci yazdı:
Panzer V yazdı:

Merak etme. Uydu fırlatma merkezini kuran, o merkezi koruyacak hava savunma sisteminide kurar.

Evet kesin kurar Nike Hercules Best Edition- Allien Technology o yüzden merak etmiyorum. Hepimizin malumu planlama konusundaki şöhretimiz :oops: Arkadaşlarım savaşta her zaman propoganda ve moral bozma en önde gelir. Öncelikli amaç öldürmekten ziyade savaşma azmini kırmak ve kendi tarafının moralini yüksek tutmaya çalışmaktır. Şimdi olası bir kriz anında bizde milyon dolarlık uzay üssünüzü vururuz gibi cümleler kurabilirler. Ayrıca Yorgolar ya da her kimse tetiği çekti diyelim. Ardından televizyonda flash haber uzay üssü vuruldu. Halkın tepkisi büyük bir şaşkınlık ve moral bozukluğu olur. Karşı tarafsa halkına ve dünyaya bakın nasılda vurduk uzay üsslerini patlattık fırlatma rampalarını diye reklam oluruz dünyaya sağlam bir şekilde.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Per Arl 27, 2012 12:48 am 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

UYARILAR:
Panzer V yazdı:
Demirci yazdı:
Panzer V yazdı:

Evet kesin kurar Nike Hercules Best Edition- Allien Technology o yüzden merak etmiyorum. Hepimizin malumu planlama konusundaki şöhretimiz :oops: Arkadaşlarım savaşta her zaman propoganda ve moral bozma en önde gelir. Öncelikli amaç öldürmekten ziyade savaşma azmini kırmak ve kendi tarafının moralini yüksek tutmaya çalışmaktır. Şimdi olası bir kriz anında bizde milyon dolarlık uzay üssünüzü vururuz gibi cümleler kurabilirler. Ayrıca Yorgolar ya da her kimse tetiği çekti diyelim. Ardından televizyonda flash haber uzay üssü vuruldu. Halkın tepkisi büyük bir şaşkınlık ve moral bozukluğu olur. Karşı tarafsa halkına ve dünyaya bakın nasılda vurduk uzay üsslerini patlattık fırlatma rampalarını diye reklam oluruz dünyaya sağlam bir şekilde.

Sizin hayali Yunan'ınız bizim hayali füze rampasını vurarak "nasıl da vurdum ama. ehiehi" derken biz Selanik'e girdik. Savaş bitti. Size iyi geceler, biraz dinlenmeniz gerekiyor.

Resim

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Per Arl 27, 2012 5:56 pm 
Süvariler

UYARILAR:
Alıntı:
Sizin hayali Yunan'ınız bizim hayali füze rampasını vurarak "nasıl da vurdum ama. ehiehi" derken biz Selanik'e girdik. Savaş bitti. Size iyi geceler, biraz dinlenmeniz gerekiyor.

Evet üstadım yunanlıların savaş tazminatı olarak bir de "Uzay Üssü" ödemek isteyeceklerini hiç sanmıyorum :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Per Arl 27, 2012 6:02 pm 
Akıncılar

UYARILAR:
"Bitki yetiştiriciliğinde kimyasal madde kullanımı" diye başlıkta açsanız sonucu ilginç ve düşündürücü bir şekilde Türk-Yunan savaşına dayanır. Hatta savaş çıkar, tazminatımızı alırız veya öderiz sonucuna katlanırız.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Per Arl 27, 2012 6:06 pm 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

UYARILAR:
sentetik yazdı:
"Bitki yetiştiriciliğinde kimyasal madde kullanımı" diye başlıkta açsanız sonucu ilginç ve düşündürücü bir şekilde Türk-Yunan savaşına dayanır. Hatta savaş çıkar, tazminatımızı alırız veya öderiz sonucuna katlanırız.

Deneme amaçlı açmak lazım aslında :geek:

Allahü teâlâ hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Yasaklı Kaynaklar Listesi: Anadolu Ajansı(AA),Zaman Gazetesi,Today's Zaman,Aksiyon Dergisi,Cihan Haber Ajansı,Sızıntı Dergisi,Samanyolu TV,STV Haber,Sabah Gazetesi,Star Gazetesi,Taraf Gazetesi,Kanal 7,Ülke TV,TVT,Haber7.com,Rotahaber.com,Cafesiyaset.com,Newstime7.com,Tevhidhaber.com,Kanaltürk TV,Yeni Akit Gazetesi,Habervaktim,AKİT HABER,Yeni Şafak,Milli Gazete,Tahahaber.com,Bugün Gazetesi,Haberler.com,İnternethaber.com

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Per Arl 27, 2012 6:21 pm 
Süvariler

UYARILAR:
Bana diyorsanız sadece ironi yapmıştım :oops: Ama konu açılmışken söyleyim. Bizim de tıpkı yunanlılar gibi ilkokuldan itibaren beynimize düşmanlık işlenseydi, durum nasıl olurdu acaba diye düşünmeden edemiyorum...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Per Arl 27, 2012 6:26 pm 
Akıncılar

UYARILAR:
Hocam lafım size değil. Bu forumun kronik bir sorunu var. Üretilen veya alınan her şeyi malum yerlere gönderme veya savaştırma sorunumuz var. Kitlesel bir histeri gibi. Bir başladı mı durmuyor :), durdurmak imkansız hale geliyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Per Arl 27, 2012 6:32 pm 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

UYARILAR:
Yunanistandan sonra birde kandile bomba atacaktık. :D Ona gelmeden mani oldunuz tüh. :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pts Mar 25, 2013 6:43 pm 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

UYARILAR:
tumucin yazdı:
Türk Silahlı Kuvvetleri, Kara, Hava ve Deniz birimlerinden sonra şimdi de uzaya açılmaya hazırlanıyor. Genelkurmay Başkanlığı bu çalışmalar çerçevesinde Uzay Grup Komutanlığı oluşturulduğunu açıkladı.

bu konu gazetelerde uzaya gidecek uydu yapsak daha dogru olur

Uzay Grup Komutanlığı nedemek

Herhalde SAT GRUP KOMUTANLIĞI gibi 2.-3. sırada alt bünye demek.

Uydurması gereken tek manzume, üretmesi gereken tek sözcük, yazması gereken tek taş yok kendi kimliği için.

8 Nisan 2013. İnançlarımın gereğini yerine getirmeye gidiyorum. Bana göre Türk ordusunu korumak onu
Silivri zindanından çıkarmaktan başlar. Özellikle TSK nın onurlu personelinin fedakarlığına borç ödemeye
gidiyorum. Ben zorunlu asker değil gönüllü vatanseverim. Ağlayıp sızlamaktansa iş!

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pts Mar 25, 2013 7:21 pm 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

UYARILAR:
Bilgisi olan sayın üyelere;

1. Bizim ilk başta tasarlayıp üretmeyi düşündüğümüz uydu fırlatma aracı İran'ın uydu fırlatma araçları gibi Orta Menzil Blistik füzelere benzer birşey mi olacak? İlk başta SATURN, ARIANE 5 gibi birşey olmaz herhalde ... ?

2. Bir ara forumda da tartışılmıştı; alınan teknik destek, tabi halen alınıyorsa, Ukrayna'dan mı olmuş olabilir yoksa YILDIRIM SRBM üzerinden mi yola çıkılmış olabilir?

3. Bizim uydu fırlatma aracı hariç 2030 gibi, örnek olsun diye tarih verdim, Mars, Ay'a ... insansız sonda tarzı şeyler üretip fırlatma planımız var mı?

4. IMAX belgeselde Hubbel ile ilgili bir görsel izledim ve dikkatimi çeken NASA bünyesinde astronot çalışma havuzunda başka ülkelerin de bayrakları var, astronot açısından değil fakat biz niye bu programlara katılmıyoruz ve şu anki uluslar arası uzay istasyonunda olduğu gibi (modüle bağlı çok maharetli bir kol var, Kanada yapımı) niye ortaklıklarımız yok ?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pts Mar 25, 2013 7:35 pm 
Akıncılar

UYARILAR:
Sayın goldenwings,

Ariane-5 projesi Avrupa Uzay Ajansı çatısı altında yürüyor. Her konuda gelişmiş Batı fırlatma aracını ortaklaşa finanse ediyor, üretiyor. Ariane-5'in pazarlama başarısına rağmen karlılığı çok düşük. Maliyetleri kısmak için modüler Ariane-6'yı geliştirme işine giriştiler. Maliyetleri düşürememeleri halinde Elon Musk'ın bebeğine mağlup olmaları kaçınılmaz.

Ariane-5'in altından kalkamayız, teknoloji ve maliyetler açısından.

Ukrayna'nın know-how'u var ancak işbirliğinin boyutu bilinmiyor, açık kaynaklarda bu konuda 1-2 cümle ya var ya yok. Şahsi kanaatim Tsyklon benzeri bir fırlatıcı beklemek gerçekçi düşer.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pts Mar 25, 2013 7:58 pm 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

UYARILAR:
doksa yazdı:
Sayın goldenwings,

Ariane-5 projesi Avrupa Uzay Ajansı çatısı altında yürüyor. Her konuda gelişmiş Batı fırlatma aracını ortaklaşa finanse ediyor, üretiyor. Ariane-5'in pazarlama başarısına rağmen karlılığı çok düşük. Maliyetleri kısmak için modüler Ariane-6'yı geliştirme işine giriştiler. Maliyetleri düşürememeleri halinde Elon Musk'ın bebeğine mağlup olmaları kaçınılmaz.

Ariane-5'in altından kalkamayız, teknoloji ve maliyetler açısından.

Ukrayna'nın know-how'u var ancak işbirliğinin boyutu bilinmiyor, açık kaynaklarda bu konuda 1-2 cümle ya var ya yok. Şahsi kanaatim Tsyklon benzeri bir fırlatıcı beklemek gerçekçi düşer.

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Şimdi Elon Musk'ın bebeği ve Tsyklon hakkında biraz araştırma yapalım :)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pts Mar 25, 2013 8:09 pm 
Akıncılar

UYARILAR:
25 Mart 2013, Pazartesi

Haber :

Uzay Grup Komutanlığı.
Açıklama:

1. Ülkelerin uzayda kazanmış oldukları yetenekler askeri alan da dâhil birçok alanda önemli kazanımları beraberinde getirmektedir. Bir ülkenin uzaydaki varlığı, onun uluslararası arenada prestijine önemli katkılar sağlamaktadır. Uzayda kazanılan kabiliyetler, 21’inci Yüzyıl’da uzayın geleceğin mücadele alanı olacağını ortaya koymaktadır.

2. TSK, dünyada yaşanan bu gelişmelere paralel olarak 2000 yılından itibaren sahip olduğu yetenekleri destekleyecek ve tüm unsurlarının hârekat kabiliyetini arttıracak uzay tabanlı yeteneklere sahip olmaya yönelik çalışmalara hız kazandırmıştır. TSK uzay çalışmalarını, uluslararası alanda kabul edilen “uzayın barışçı ve savunma amaçlı kullanımı konsepti” doğrultusunda yapılandırmıştır. Bu bağlamda hârekat etkinliğinin arttırılmasına yönelik olarak;

a. Coğrafya ve iklim koşullarından bağımsız görüntü istihbaratı ihtiyacının karşılanması amacıyla keşif gözetleme,

b. Komuta kontrolünün emniyetli ve her şartta kesintisiz olarak sürdürülebilmesi bakımından haberleşme,

c. Balistik füze tehdidinin yeteri kadar önceden tespit edilebilmesi ve savunma tedbirleri için yeterli reaksiyon süresine sahip olunabilmesi amacıyla erken ihbar-ikaz,

ç. Hârekat alanının elektronik muharebe düzeninin analizi amacıyla elektronik destek,

d. Her şartta güvenilir ve sürdürülebilir şekilde seyrüsefer verilerinin elde edilebilmesi için konumlama ve zamanlama,

e. Yörüngeye yerleştirdiğimiz/yerleştireceğimiz uzay sistemlerinin izlenebilmesi ve bekâsı için uzay gözlem,

f. Uzaya bağımsız erişim imkanına sahip olmak için uydu fırlatma faaliyet alanlarında yetenek geliştirilmesi hedeflenmektedir. Bu hedeflere ulaşılması amacıyla tanımlanan proje ve programlar ise “TSK Uzay Yol Haritası”nı teşkil etmektedir.

3. TSK’nın, “Uzay Yol Haritası” doğrultusunda planlanan uzay faaliyetleri Hv.K.K.lığı tarafından yürütülmektedir. Bu kapsamda bir yandan uydu sistemlerine yönelik projeler hayata geçirilirken, bir yandan da TSK’nın envanterine girecek uydu sistemlerinin operasyonlarını gerçekleştirecek Uzay Grup Komutanlığı Hv.K.K.lığı bünyesinde oluşturulmaktadır. Uzaya yönelik oluşturulmakta olan yeni yapılanma ile Hv.K.K.lığı modern çağın gereği olarak bir hava-uzay gücü yapısına kavuşmaktadır.

4. Uzay Grup Komutanlığı, farklı faaliyet alanlarında sahip olunacak uydu sistemleri için teşkil edilen/edilecek Keşif, İhbar-İkaz, Elektronik Destek, Konumlama Seyrüsefer Uydu Komutanlıkları ile Uydu Fırlatma Merkezi Komutanlığı’ndan oluşmaktadır.

5. Uzay Grup Komutanlığı bağlısı olan Uydu Komutanlıkları, ilgili uydu sisteminin envantere girişine bağlı olarak kademeli bir şekilde teşkil edilmektedir. Bu kapsamda ilk olarak Keşif Uydu Komutanlığı kurulmuş ve bu komutanlık 18 Aralık 2012 tarihinde yörüngeye yerleştirilen, TSK’nın ilk keşif gözetleme uydusu olan GÖKTÜRK-2 Uydusu’nun operasyonlarını gerçekleştirmeye başlamıştır.

6. Halihazırda GÖKTÜRK-2 Uydu Sisteminin yörünge testleri ile devreye alma işlemleri devam etmektedir. Nisan 2013 ayının ikinci yarısından itibaren GÖKTÜRK-2 Uydusu tam operasyonel olarak TSK’ya ve ülkemize hizmet vermeye başlayacaktır. Keşif Uydu Komutanlığı GÖKTÜRK-2 Uydusu vasıtasıyla dünyanın istenilen herhangi bir bölgesine ilişkin görüntüler elde edebilecektir.

7. Keşif Uydu Komutanlığına ilave olarak Uzay Grup Komutanlığının alt teşkillerini oluşturacak diğer uydu komutanlıkları ise, ilgili uydu sistemlerinin TSK envanterine girişine bağlı olarak kademeli bir yaklaşımla aktive edilecektir. Bu bağlamda, Uzay Grup Komutanlığı sırasıyla; Konumlama-Seyrüsefer Uydu Komutanlığı, İhbar-İkaz Uydu Komutanlığı, Elektronik Destek Uydu Komutanlığı ve Fırlatma Merkezi Komutanlığının aktivasyonu ile 2023 yılına kadar nihai teşkilat yapısına ulaşacaktır.

8. Türk Silahlı Kuvvetleri hârekat kabiliyetini uzay boyutunu da kullanarak geliştirmeye yönelik çalışmalarını kararlı bir şekilde sürdürmektedir. Bu hedefe yönelik olarak 2000’li yılların başından itibaren uzay tabanlı yetenekleri kazanmaya, uzay teknolojileri alanında nitelikli personel yetiştirmeye ve bilgi birikimi oluşturmaya yönelik önemli adımlar atılmış durumdadır.

Genelkurmay Başkanlığı - http://www.tsk.tr/3_basin_yayin_faaliye ... ler_26.htm

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pts Mar 25, 2013 8:23 pm 
Akıncılar

UYARILAR:
Roket/füze ne derseniz artık karşılaştırma tablosu:

Bundan uzay mekiği ile karşılaştırabilirsiniz:
Resim

Satürn V biraz iddialı olmuşta :)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Pts Haz 24, 2013 1:33 pm 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

UYARILAR:
Yasakladığımız kaynaktan içerik eklemeyiniz.

Allahü teâlâ hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Yasaklı Kaynaklar Listesi: Anadolu Ajansı(AA),Zaman Gazetesi,Today's Zaman,Aksiyon Dergisi,Cihan Haber Ajansı,Sızıntı Dergisi,Samanyolu TV,STV Haber,Sabah Gazetesi,Star Gazetesi,Taraf Gazetesi,Kanal 7,Ülke TV,TVT,Haber7.com,Rotahaber.com,Cafesiyaset.com,Newstime7.com,Tevhidhaber.com,Kanaltürk TV,Yeni Akit Gazetesi,Habervaktim,AKİT HABER,Yeni Şafak,Milli Gazete,Tahahaber.com,Bugün Gazetesi,Haberler.com,İnternethaber.com

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Per Tem 11, 2013 6:31 pm 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

UYARILAR:
SSM tarafından Roketsan'la yapılan UFS Projesi Ön Kavramsal Tasarım Dönemi (Dönem-1) Sözleşmesi hakkında açıklama:

Ülkemizin mevcut ve müteakip uydu ihtiyaçları dikkate alındığında, sahip olunması planlanan uydu programları ve planlanacak uydu programlarının sürdürülebilirliğini desteklemek ve uzaya bağımsız şekilde ulaşabilmek adına uydularımızın güvenli, maliyet etkin ve herhangi bir kısıtlama olmaksızın yörüngeye yerleştirilmesi önem arz etmekte olup uzay teknolojilerinin önemli bir bölümünü oluşturan fırlatma faaliyetleri; tamamlayıcı bir hizmet olarak görülmektedir.

Bu amaç doğrultusunda, Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile ROKETSAN A.Ş. arasında 11.07.2013 tarihinde saat 16.00’da Uydu Fırlatma Sistemi Projesi Ön Kavramsal Tasarım Dönemi (Dönem-1) Sözleşmesi imzalanmıştır.

[facebookvideo]https://www.facebook.com/photo.php?v=472171516208590[/facebookvideo]

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Per Tem 11, 2013 8:46 pm 
Süvariler

UYARILAR:
Kıbrıs Dipkarpaz burnu rampa için uygun gibi duruyor. Hem en güneyde hem düşük populasyunlu.

Resim

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Per Tem 11, 2013 9:13 pm 
Süvariler

UYARILAR:
musti yazdı:
Kıbrıs Dipkarpaz burnu rampa için uygun gibi duruyor. Hem en güneyde hem düşük populasyunlu.

http://www.kibris.gen.tr/kibris_karayol ... _kucuk.jpg

Kıbrıs pek olası durmuyor, ama Göktürk-2'nin fırlatma töreninde yapılan açıklamada Datça ve Sinop'un adı geçiyordu bence Datça'dan yana düşünceler ağır basıyor gibi.

İlber Ortaylı

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: Çar Tem 31, 2013 3:53 pm 
Üye

UYARILAR:
Adamların çekinmesi gayet doğal.

Kendi uydusunu fırlatabilen bir ülke kolaylıkla kıtalar arası balistik füze geliştirebilir. Ya da bunun tam tersi.
zaten bu çift taraflı kazanım olduğu için bu yol haritası çizildi.

Sahnede balistik güce sahip bir oyuncuya daha gerek yok.

Bu arada başka bir yerde "1500 km menzilli füze hazır testlere başlayacağız" diyorlardı.
Akabinde 2500 km menzille geliştireceklerini söylüyorlardı.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 104 ileti ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat [ DST ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: megaladon ve 4 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Git: